Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Aká je spravodlivá mzda? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Komunista....
 
Hodnoť

 

Súdruženko sa nám opozdil o takmer 200 rokov. Manifest komunistickej strany už totiž takmer toľko rokov nie je aktuálny.
 
Hodnoť

Aká je spravodlivá mzda?

To je jednoduché. To je mzda ktorú bude vyplácať autor, keď si založí firmu a bude svoje predstavy uplatňovať v praxi.
 
Hodnoť

Veru tak..

Hlavny nepriatel bezneho slovenskeho proletara je zamestnavatel/podnikatel...ktory chudaka zamestnanca nedobrovolne u seba z donutenia zamestnal a sadisticky ho zotrocuje..dalsi zlocin a nepriatel je zisk...ja len tolko, ze takychto blogov su tu desiatky..ja sa len divim, preco tieto bandy geniov a mzdovych specialistov nezalozia nieco zmysluplne a nejaku firmu nevybuduju..najvacsi pocin ludi tohto typu je ze sa stanu odborarmi ..trepanie ujovin ich nic nestoji a nic pri tom neriskuju..moj byvaly kolega mal totozne myslienky ako tuto autor o individualizme slovakov-hrozne ho kritizoval..a opravnene-v skupine inych lludi lahsie schoval svoje "schopnosti".
 

 

Asi ste ešte nerobili v automobilke za 236 euro mesačne v čistom 10. hodín denne, podotýkam aj soboty. Nech sa páči skúste si to.
 

 

Áno, 240 hodin za 236 euro čistého. Leda tak vo sne, alebo v exekúcii, alebo si len vymýšľaš ....
 

 

Skús si to, samozrejme 236 euro bez ekzekúcií, Robíš za minimálku a 100 alebo viac berie agentúra, lebo inak ťa ani nezamestnajú ako len cez agentúru, z toho precestuješ 70 euro a na to aby si išiel inde nemáš. Nemáš na nič a Úrad práce ak niečo dá tak spätne /na cestovné/ čiže keď chceš niečo podniknúť a ísť inde proste si to nemôžeš dovoliť lebo na to nemáš. Kto neskúsil nevie. Slováci sami seba podkopávajú, závidia si aj to málo, bohužiaľ, preto sme tam kde sme. Budem hnusný ako ostatný ušomraný slováci a neprajný k sebe samým: Želám Ti zo srdca skúsiť si to, keď sa ti od hladu začnú kývať zuby a nebudeš mať ani na zubára a v takom stave ledva budeš chodiť do roboty a nebudeš mať ani silu niečo riešiť. Veľa zdarov...
 

 

Čiže táraš. V ktorej slovenskej automobilke sa robí za minimálku? Ktoré činnosti? Ktorá agentúra ti berie mesačne 100 a viac euro? Vieš vôbec, ako zamestnávajú agentúry zamestnancov a aké podmienky im musia nastaviť? To chceš niekomu nahovoriť, že tebe platila automobilka a nejaká agentúra ťa kasírovala? V ktorej automobilke sa robí 6 dní v týždni? Prečo trepeš takéto somariny? V trnavskej a devínskonovoveskej automobilke robili príbuzní a známi, aj ako agentúrny zamestnanci a nikdy, opakujem nikdy nemali minimálku a 236 euro na výplatu.
Za ďalšie, existuje inšpekcia práce, radi riešia podnety od poškodených zamestnancov. Za ďalšie, existujú aj iní zamestnávatelia, ako automobilky. Navyše, automobilky sú sústredené na západe Slovensky, takže mzdovo sú úplne inde ako na minimálke.

Beriem tvoje vajatanie ako trepanie dve na tri. Pokiaľ je čo i len malá pravda na tvojom tvrdení, tak osoba, čo by za podobných podmienok pracovala, je podľa mňa úplne spros tá. Píšem to preto, lebo sám som bol zamestnávateľ, mám predstavu, kde sa pohybujú mzdy v kovo a tomto priemysle.

Takže si skús vymyslieť nejakú inú story....
 

Pracovat za takychto podmienok

na zapadnom slovensku (kde su takmer vsetky nase automobilky) - ak nehovorime o automobilke v maroku alebo v turecku..je na zamyslenie a hovori skor o blizkom kontakte zamestnanca s uzernikmi alebo exekutormi...co viem, chlapi, co na stavbe soferuju lopatu dostanu okolo 4 eur hodinovo..staci aby jeden zo skupiny vedel citat a pisat..takze mas hned napad na 4 nasobne zvysenie platu:)
 
Hodnoť

poopravím autora

Nie je hádam cieľom, aby sme všetci skončili v Bratislavskom kraji...

... z informácií čo viem, minimálne vláde SR je to úplne ukradnuté a vôbec by jej to nevadilo (vyšší príjem= vyššie daňové zisky štátu)... preto sa vláda neštíti robiť (nie výberové konania) ale priam nábory pre spoločnosti na západnom Slovensku na úradoch práce východného Slovenska a to štýlom berieš-neberieš, ak nie budeš vyradený ak nepreukážeš vážne (t.j. jedine zdravotné) dôvody. Že máš tu ženu a 3 malé deti? Noa? budeš bývať na ubytovni a rodine peniaze posielať. A keď chceš, ešte na polroka ti budeme cestu domov preplácať ale iba max do istej sumy mesačne. Že ti to stačí tak na jednu cetu domov a naspäť na mesiac? Tak budeš chodiť domov iba raz mesačne.

"sociálna vlády a sociálny štát"- a to ich je potrebné podľa istej nemenovanej politickej strany zachrániť. Iba ak pred sebou samými.
 
Hodnoť

Bordel kapitalizmu

Akože keď počúvam tie drísty ekonómov a podnikateľov lopatou po cele jedine. Poprvé inovácie niaoko neulahcili ľuďom robotu stále robia veľa za málo. Chcú nahradiť ľudí robotmi áno lebo treba zisky ale na platy je lebo miliardové zisky treba kuknúť tabuľky. Tomu sa len hovorí chamtivosť kapitalizmu a pritom cesty všade rozbité za socíku sa aspoň stávalo zveladovalo teraz sa nerobí nič. Mladý plackaju tak im vo firme pridajú a staremu zamestnancovi hoby drevené . Kopnúť mládež do zadnej časti buď sa uskormnis ale chod kade ľahšie. Cena prace dane pre ľudí vysoke ceny vstetkeho vyššie trikrát . Kysuce 2 izbový byt 80 000 . Chamtivosť ako hoviadko...
 
Hodnoť

Bordel kapitalizmu

Nemám žiadne dlhy som vpluse tlačím do účtu. Nebudú platy nebudú zisky papa cmuk
 
Hodnoť

 

Plne súhlasím s autorom článku, aj keď sme v 21. storočí. Stačí sa pozrieť okolo ako svet u nás funguje, či skôr nefunguje. Odmeňovanie vo verejnom alebo súkromnom sektore sa v našich podmienkach žiaľ už rieši, keď nám ušli všetky vlaky a horí. Oháňať sa našou vládou je viac ako bezpredmetné, žiadna koncepcia, logika, nič...len opatrenia pre tých, čo nevedia ani do 5 napočítať. Som zvedavý, keď sa spamätajú po 15 rokoch ak im to vôbec dôjde, čo tento vývoj spôsobil. Rodiny rozbité, non-stop v prevádzkach v automobilkách, úplná krása a niektorí tomu aj tlieskajú, že koľko zarobia...1 500 € v čistom za otročenie, nie je vo vyspelých krajinách ani minimálna mzda. A oháňať sa tým, že koľko tam, čo stojí, nemá zmysel...lacnejšie a dostupnejšie tovary ako u nás. Žiaľ sme stále len krajinou, ktorá má sklopené oči, zapchaté uši a akceptujeme všetko, čo sa nám ponúka a to ešte nám ostatní servírujú s úsmevom na tvári. Ak človek nemá trošku šťastia, rodinu a zázemie v tejto krajine utópia čistá.
 


Najčítanejšie


 1. Věra Tepličková: Máte ešte pohlavie? Tak si ho užite, prichádza generácia bezpohlavných. 1 146
 2. Rasťo Kužel: Volebná turistika Mareka Krajčího 1 121
 3. Peter Slamenik: Aký pán, taký pes 944
 4. Martin Fletcher: Poletíme? Živě ve verzi Rudolf plus dva – v pondělí 6. dubna v #kulturažije na Mall.tv 736
 5. Martin Fletcher: Tenisový turnaj ITF Rieter Open v Ústí nad Orlicí byl skvěle připraven 729
 6. Martin Fletcher: Ohlédnutí za tenisovým rokem pohledem tenistů, který jsme tento rok oslovovali s rozhovory 697
 7. Martin Fletcher: Open Air Program – Letos jinak aneb skvělá nálada na Kavčím plácku 558
 8. Martin Fletcher: Rock For People Home aneb komorně v Hradci Králové 513
 9. Mišo Šesták: Ruský generál: Slováci od Detvy sú polodivoký národ 482
 10. Martin Fletcher: Představeny finalistky Batist Nej sestřička ! 477

Rebríčky článkov


 1. Štefan Vidlár: Ty Boh môj jediný!
 2. Július Kovács: Kmotrík mladší, jeho skutočné povolanie? Syn.
 3. Radoslav Žilinský: Pulzácie ako prejav života
 4. Július Kovács: Norbert Bödöra asi určite pustia, preto rozhoduje špeciálny trestný súd. Zametači Kováčika
 5. Martin Žilinčík: NaKA v Bonule
 6. Július Kovács: Otvorený list asociácie bezdomovcov predsedovi NR SR "neváženému magistrovi" Borisovi
 7. Michal Kováč: Ako urobiť zo Slovenska úspešnú krajinu vo svete.
 8. Štefan Vidlár: Nad Rajchstágem zástavy
 9. Martin Žilinčík: Zodpovednosť za Slovensko
 10. Miriam Studeničová: Pravá a otrávená krása


Už ste čítali?